Vishay/Vitramon VJ0402D9R1DLXAP
VJ0402D9R1DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1DLXAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1DLXAP.pdf
Availability of VJ0402D9R1DLXAP
QUANTITY
VJ0402D9R1DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1DLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1DLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D9R1DLXAP
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1A 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 26POS .050 SMD datasheet.pdf