Vishay/Vitramon VJ0402Y681KNAAJ00
VJ0402Y681KNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y681KNAAJ00
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y681KNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402Y681KNAAJ00
QUANTITY
VJ0402Y681KNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y681KNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y681KNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y681KNAAJ00
Related LinksVJ0402Y6, VJ0402Y681KNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y681KNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402Y681KNAAJ00
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5MM datasheet.pdf
MALE SCREWLOCK ASSMBLY CAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 10pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 2.32 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LABEL datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SGL PHASE 10UDFN datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf