Vishay/Vitramon VJ0402Y682KNAAI
VJ0402Y682KNAAI picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y682KNAAI
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y682KNAAI.pdf
Availability of VJ0402Y682KNAAI
QUANTITY
VJ0402Y682KNAAI Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y682KNAAI
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y682KNAAI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y682KNAAI
Related LinksVJ0402Y, VJ0402Y682KNAAI Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y682KNAAI Details Description
Related parts for VJ0402Y682KNAAI
IDC CABLE- ASS40A/ AE40M / ASS40 datasheet.pdf
RES SMD 1.37M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
NON PLUG-INLOW TEMP VERS SIDE datasheet.pdf
AIR/WATER HEAT EXCHANGER datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
ENCLOSURE datasheet.pdf
CONN HEAD 40 POS 2.54 LEVER W/SR datasheet.pdf