Vishay/Vitramon VJ0402Y682KNAAJ00
VJ0402Y682KNAAJ00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402Y682KNAAJ00
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
VJ0402Y682KNAAJ00.pdf
Availability of VJ0402Y682KNAAJ00
QUANTITY
VJ0402Y682KNAAJ00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402Y682KNAAJ00
Internal Part NumberEIS-VJ0402Y682KNAAJ00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402Y682KNAAJ00
Related LinksVJ0402Y6, VJ0402Y682KNAAJ00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402Y682KNAAJ00 Details Description
Related parts for VJ0402Y682KNAAJ00
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 3.83 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 12POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 519MA 450 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HAR-PORT USB 20 A-A PFT 3 0M C datasheet.pdf
1U FRONT CABLE MANAGER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf