Vishay/Vitramon VJ0505D6R8CXPAJ
VJ0505D6R8CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0505D6R8CXPAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0505
Datasheet Download
VJ0505D6R8CXPAJ.pdf
Availability of VJ0505D6R8CXPAJ
QUANTITY
VJ0505D6R8CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0505D6R8CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0505D6R8CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQUAD HiFREQ Series
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0505 (1313 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0505D6R8CXPAJ
Related LinksVJ0505D, VJ0505D6R8CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0505D6R8CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0505D6R8CXPAJ
TAPE CLEAR ANTISTATIC 2"X72YDS datasheet.pdf
CONN MALE PLUG 6+PE R/A SLV BLUE datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 100A SCREW TER datasheet.pdf
SHORTING KIT 13MM DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUAL GANG JUNC BOX 2.77" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE datasheet.pdf