Vishay/Vitramon VJ0603A102JNXAO00
VJ0603A102JNXAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A102JNXAO00
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A102JNXAO00.pdf
Availability of VJ0603A102JNXAO00
QUANTITY
VJ0603A102JNXAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A102JNXAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0603A102JNXAO00
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.92mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A102JNXAO00
Related LinksVJ0603A1, VJ0603A102JNXAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A102JNXAO00 Details Description
Related parts for VJ0603A102JNXAO00
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
FLUID LEVEL LOW datasheet.pdf
AMP UNIT 12-24VDC PWR SPLY PNP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 48-VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 75MA 11.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf