Vishay/Vitramon VJ0603A120JXACW1BC
VJ0603A120JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A120JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A120JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603A120JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603A120JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A120JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A120JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A120JXACW1BC
Related LinksVJ0603A12, VJ0603A120JXACW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A120JXACW1BC Details Description
Related parts for VJ0603A120JXACW1BC
IC OTP 2MBIT 150NS 32VSOP datasheet.pdf
MULTIPLEXER DGTL 8IN HS 16SOIC datasheet.pdf
IC SCHOTTKY BRIDGE 40V 0.4A SM8 datasheet.pdf
RES 0.182 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 27 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 25A 38W datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 0.75"X0.75" datasheet.pdf
MICRO 31 M 48" RBW FLOAT datasheet.pdf
ENCLOSURE datasheet.pdf
15P MTA100 CONN ASSY BLU 30AU datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
470UF 63V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf