Vishay/Vitramon VJ0603A220JXACW1BC
VJ0603A220JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A220JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A220JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603A220JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603A220JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A220JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A220JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A220JXACW1BC
Related LinksVJ0603A22, VJ0603A220JXACW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A220JXACW1BC Details Description
Related parts for VJ0603A220JXACW1BC
TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 10A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 6V 1.50A SMD 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD VIDEO 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf