Vishay/Vitramon VJ0603A820JXACW1BC
VJ0603A820JXACW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603A820JXACW1BC
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603A820JXACW1BC.pdf
Availability of VJ0603A820JXACW1BC
QUANTITY
VJ0603A820JXACW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603A820JXACW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ0603A820JXACW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603A820JXACW1BC
Related LinksVJ0603A82, VJ0603A820JXACW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603A820JXACW1BC Details Description
Related parts for VJ0603A820JXACW1BC
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CHASSIS FOR CHAMPION 5.25X4.06" datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 110MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL CBI datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS STRGHT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 700MA 250 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf