Vishay/Vitramon VJ0603D0R9VXPAJ
VJ0603D0R9VXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D0R9VXPAJ
Brief Description
CAP CER 0.90PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D0R9VXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D0R9VXPAJ
QUANTITY
VJ0603D0R9VXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D0R9VXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D0R9VXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D0R9VXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D0R9VXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D0R9VXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D0R9VXPAJ
FIXED IND 1MH 180MA 3.67 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 0.54A SOT-223 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 153MA 8.5 OHM datasheet.pdf
IC VIDEO CCD SIGNAL PROC 48LQFP datasheet.pdf
SCR PHSE CTRL MOD 1400V 40A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
CHROMALIT PANEL 80CRI 305X215MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 57.6 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 18A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
BCF 3.81/10/180LR SN GN BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf