Vishay/Vitramon VJ0603D100FXXAJ
VJ0603D100FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100FXXAJ
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D100FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D100FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D100FXXAJ
HEADER OPEN .018"DIA .300 22POS datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC LCD DRIVER MATRIX 56QFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 15 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
POT 2.5 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
45U RACK ENCL 36" DEPTH datasheet.pdf