Vishay/Vitramon VJ0603D100GLAAP
VJ0603D100GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100GLAAP
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100GLAAP.pdf
Availability of VJ0603D100GLAAP
QUANTITY
VJ0603D100GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100GLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100GLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D100GLAAP
MOSFET N-CH 100V 4.5A 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.23A SOT-363 datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY & CNTRL 20-PWRSOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf