Vishay/Vitramon VJ0603D100GLXAC
VJ0603D100GLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D100GLXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D100GLXAC.pdf
Availability of VJ0603D100GLXAC
QUANTITY
VJ0603D100GLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D100GLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D100GLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D100GLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D100GLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D100GLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D100GLXAC
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 6SON datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf