Vishay/Vitramon VJ0603D101GLXAR
VJ0603D101GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101GLXAR
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D101GLXAR
QUANTITY
VJ0603D101GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D101GLXAR
TIP REPLACEMENT .015" 700 DEG datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 22AWG GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.3A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 16V SCREW datasheet.pdf