Vishay/Vitramon VJ0603D101JXXAR
VJ0603D101JXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101JXXAR
Brief Description
CAP CER 100PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101JXXAR.pdf
Availability of VJ0603D101JXXAR
QUANTITY
VJ0603D101JXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101JXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101JXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101JXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101JXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101JXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D101JXXAR
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
COVER MOLDED 1 FACEPLATE IVORY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
RES 680K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 249 OHM 1% 10W datasheet.pdf