Vishay/Vitramon VJ0603D101KLAAJ
VJ0603D101KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D101KLAAJ
Brief Description
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D101KLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D101KLAAJ
QUANTITY
VJ0603D101KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D101KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D101KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D101KLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D101KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D101KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D101KLAAJ
IDC CABLE - CSR20G/AE20M/CSR20G datasheet.pdf
SCR NON-ISOLATE 1KV 25A TO-220AB datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE USB RS232 1M DB9 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.6A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-FUNCTION FIBER OPTIC STRIP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf