Vishay/Vitramon VJ0603D110FXXAJ
VJ0603D110FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110FXXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D110FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D110FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110FXXAJ
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TERM BLK SAKT 2 LT TS35 KRG datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.54KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
BOARD MODULAR DEV SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 580MA 600 MOHM datasheet.pdf
HDM 5SMPR080F110OV G datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CAP FILM 60UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf