Vishay/Vitramon VJ0603D110GLAAP
VJ0603D110GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GLAAP
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GLAAP.pdf
Availability of VJ0603D110GLAAP
QUANTITY
VJ0603D110GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D110GLAAP
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.13"L X 1.38"W datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 240VAC 50VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 15 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf