Vishay/Vitramon VJ0603D110GLBAP
VJ0603D110GLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GLBAP
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GLBAP.pdf
Availability of VJ0603D110GLBAP
QUANTITY
VJ0603D110GLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D110GLBAP
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .380" datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY FREE HANGING datasheet.pdf
LOCKWASHER INTERNAL TOOTH datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 0805 datasheet.pdf
RAM WEAR PLATE datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
TV 32C 32#20 SKT RECP datasheet.pdf
AB 3106A PLUG KIT 12 CAD OD datasheet.pdf