Vishay/Vitramon VJ0603D110GXBAC
VJ0603D110GXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GXBAC
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GXBAC.pdf
Availability of VJ0603D110GXBAC
QUANTITY
VJ0603D110GXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D110GXBAC
TERM BLOCK PLUG 4POS 7.62MM datasheet.pdf
REC PWRBLADE datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS LT GRAY datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.9K OHM 8SIP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 71MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 294MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf