Vishay/Vitramon VJ0603D110GXBAJ
VJ0603D110GXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GXBAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D110GXBAJ
QUANTITY
VJ0603D110GXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110GXBAJ
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC Z8 4K ROM KYBD 44-QFP datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 1500/500CT IMP datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 550MA 150 MOHM datasheet.pdf
REPLACE COVER 4022PB STATION datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 1.1A datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
Crystal 12.5000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C COTS Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf