Vishay/Vitramon VJ0603D110GXXAC
VJ0603D110GXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GXXAC
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GXXAC.pdf
Availability of VJ0603D110GXXAC
QUANTITY
VJ0603D110GXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D110GXXAC
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 12M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
DUCT COVER PROTECTIVE FILM datasheet.pdf
LED COB 16.8W 2030LM 19MM SQ SMD datasheet.pdf
CAP POLY 270UF 20% 25V SMD datasheet.pdf