Vishay/Vitramon VJ0603D110GXXAJ
VJ0603D110GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110GXXAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D110GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D110GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110GXXAJ
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 60A 240V datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.060" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1400UF 40V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf