Vishay/Vitramon VJ0603D110JXBAJ
VJ0603D110JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110JXBAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D110JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D110JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110JXBAJ
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 650KHZ 8SOIC datasheet.pdf
LENS RED SQUARE FOR 8.1MM PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS INLINE SKT datasheet.pdf