Vishay/Vitramon VJ0603D110KLCAC
VJ0603D110KLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110KLCAC
Brief Description
CAP CER 11PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110KLCAC.pdf
Availability of VJ0603D110KLCAC
QUANTITY
VJ0603D110KLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110KLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110KLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110KLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110KLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110KLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D110KLCAC
CORD PIN TIP PLUG PATCH 18" BLK datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
CONN USB A RCPT R/A T/H TRIPLE datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf
IC VIDEO DECODER NTSC/PAL 80PQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-6G 7.2X4.8X3MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
3/4" FR SPLITWRAP BRDD SLVNG datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf