Vishay/Vitramon VJ0603D110KXCAJ
VJ0603D110KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D110KXCAJ
Brief Description
CAP CER 11PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D110KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D110KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D110KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D110KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D110KXCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D110KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D110KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D110KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D110KXCAJ
RES 700 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD R/A SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf