Vishay/Vitramon VJ0603D111JXXAJ
VJ0603D111JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111JXXAJ
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D111JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D111JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111JXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D111JXXAJ
IC ADC 18BIT SER INTRFACE 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
15P MTA156 ASSY 20AWG YEL LF datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 144FBGA datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.95K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
10/30 GEAR SPLIT SPECIAL BORE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN SMP JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf