Vishay/Vitramon VJ0603D111MLBAT
VJ0603D111MLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111MLBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 110PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111MLBAT.pdf
Availability of VJ0603D111MLBAT
QUANTITY
VJ0603D111MLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111MLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111MLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111MLBAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111MLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111MLBAT Details Description
Related parts for VJ0603D111MLBAT
UPGRADE EPSILON5 JTAG ISP AVRMCU datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM RED datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 1.15A 135 MOHM datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf