Vishay/Vitramon VJ0603D111MLXAT
VJ0603D111MLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D111MLXAT
Brief Description
CAP CER 110PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D111MLXAT.pdf
Availability of VJ0603D111MLXAT
QUANTITY
VJ0603D111MLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D111MLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D111MLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D111MLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D111MLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D111MLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D111MLXAT
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
SWITCH TACT NAV 24MM NON ILLUM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN PLUG datasheet.pdf
5 MHz-400 MHz 100 dB High Precision Limiting-Logarithmic Amplifier IC datasheet.pdf