Vishay/Vitramon VJ0603D120FXPAJ
VJ0603D120FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120FXPAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D120FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D120FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120FXPAJ
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC FILTER ACT PROG 28-SOIC datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 26AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.98 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf