Vishay/Vitramon VJ0603D120GXBAP
VJ0603D120GXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120GXBAP
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120GXBAP.pdf
Availability of VJ0603D120GXBAP
QUANTITY
VJ0603D120GXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120GXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120GXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120GXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120GXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120GXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D120GXBAP
RES 33.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 400POS SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 2.1A 1206-8 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 29POS GOLD SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 03CKT datasheet.pdf
1X1 MAG45 4N2 426 G/Y & G/Y datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 4A SYNC 10SON datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf