Vishay/Vitramon VJ0603D120GXXAJ
VJ0603D120GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120GXXAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D120GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D120GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120GXXAJ
LED ARRAY 2.5X5MM 10-SEG SUP RED datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 10POS PIN datasheet.pdf