Vishay/Vitramon VJ0603D120JLBAJ
VJ0603D120JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JLBAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D120JLBAJ
QUANTITY
VJ0603D120JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120JLBAJ
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC MULTIPLIER X16 ACTIVE 24-QFN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOT23-3 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS INLINE SKT datasheet.pdf