Vishay/Vitramon VJ0603D120JLCAJ
VJ0603D120JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120JLCAJ
Brief Description
CAP CER 12PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120JLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D120JLCAJ
QUANTITY
VJ0603D120JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120JLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D120JLCAJ
ICL 25 OHM 25% 1.7A 13.97MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/LED 35 WM BG datasheet.pdf
VARISTOR 459V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
MOD POWER ENTRY W/FILTER 4A M5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf