Vishay/Vitramon VJ0603D120KXBAP
VJ0603D120KXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120KXBAP
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120KXBAP.pdf
Availability of VJ0603D120KXBAP
QUANTITY
VJ0603D120KXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120KXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120KXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120KXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120KXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120KXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D120KXBAP
CONN SPD FLNG 16-22AWG #10 P-GRP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 34POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 500mA Backlight 8-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 29VWM 52VC SMCJ datasheet.pdf
BERGSTIK II DUAL ST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP 820 UF 20% 63 V datasheet.pdf