Vishay/Vitramon VJ0603D120MLPAP
VJ0603D120MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120MLPAP
Brief Description
CAP CER 12PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120MLPAP.pdf
Availability of VJ0603D120MLPAP
QUANTITY
VJ0603D120MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120MLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120MLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D120MLPAP
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 28POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf