Vishay/Vitramon VJ0603D120MXAAC
VJ0603D120MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D120MXAAC
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D120MXAAC.pdf
Availability of VJ0603D120MXAAC
QUANTITY
VJ0603D120MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D120MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D120MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D120MXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D120MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D120MXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D120MXAAC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 12POS 30AU datasheet.pdf
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M5 NYLON datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf