Vishay/Vitramon VJ0603D121GXXAJ
VJ0603D121GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D121GXXAJ
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D121GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D121GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D121GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D121GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D121GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D121GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D121GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D121GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D121GXXAJ
DIP CABLE - CDP14G/AE14G/CDP14G datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 31POS CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.5MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONSOLE 1U W/ 17'LCD & KEYBOARD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SCT3250EX 15.65" 8" EX112 W datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 17.1VC AXIAL datasheet.pdf
PWR SUPPLY 6W 700MA 2.5V datasheet.pdf