Vishay/Vitramon VJ0603D121MXXAR
VJ0603D121MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D121MXXAR
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D121MXXAR.pdf
Availability of VJ0603D121MXXAR
QUANTITY
VJ0603D121MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D121MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D121MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D121MXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D121MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D121MXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D121MXXAR
IC GATE XOR 1CH 3-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS 15.8682MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf