Vishay/Vitramon VJ0603D130FXCAP
VJ0603D130FXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130FXCAP
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130FXCAP.pdf
Availability of VJ0603D130FXCAP
QUANTITY
VJ0603D130FXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130FXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130FXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130FXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130FXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130FXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D130FXCAP
IC BUFF DVR TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 400MA 450 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
M801 20C 20#20HD SKT PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
CAP POLY 1500UF 0.2 2.5V SMD datasheet.pdf