Vishay/Vitramon VJ0603D130FXPAP
VJ0603D130FXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130FXPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130FXPAP.pdf
Availability of VJ0603D130FXPAP
QUANTITY
VJ0603D130FXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130FXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130FXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130FXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130FXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130FXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D130FXPAP
CONN RCPT MALE 19POS PANEL MNT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:24 167MHZ 48TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf