Vishay/Vitramon VJ0603D130GLPAP
VJ0603D130GLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130GLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130GLPAP.pdf
Availability of VJ0603D130GLPAP
QUANTITY
VJ0603D130GLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130GLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130GLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130GLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130GLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130GLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D130GLPAP
IC NVSRAM 64KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VARISTOR 14.4V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 1MB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC REG SW 700V SMPS 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 420MA 4.03 OHM datasheet.pdf