Vishay/Vitramon VJ0603D130GXXAJ
VJ0603D130GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130GXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D130GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D130GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D130GXXAJ
IC REG BUCK 12V 3A TO263-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 4V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 0.124 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 30V 6A/5A TSMT8 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.15K OHM 1% 20W datasheet.pdf