Vishay/Vitramon VJ0603D130JXAAJ
VJ0603D130JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130JXAAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130JXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D130JXAAJ
QUANTITY
VJ0603D130JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130JXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D130JXAAJ
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 7PF 25V C0H 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 18UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 1A 8HTSOP-J datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf