Vishay/Vitramon VJ0603D130JXXAJ
VJ0603D130JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130JXXAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D130JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D130JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D130JXXAJ
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 1/0AWG 1/2 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
GENDER CHANGER DB25M TO DB25M datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 10OUT 15' datasheet.pdf
LED WARM WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf