Vishay/Vitramon VJ0603D130KLCAJ
VJ0603D130KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130KLCAJ
Brief Description
CAP CER 13PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130KLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D130KLCAJ
QUANTITY
VJ0603D130KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130KLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D130KLCAJ
IC OPAMP DIFF 550KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRVR HALF BRIDGE GATE 8-SOIC datasheet.pdf
KIT MULTI BMI DELUXE BLIND MATE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CABLE 19COND BLACK 3.28' datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf