Vishay/Vitramon VJ0603D130MXAAC
VJ0603D130MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130MXAAC
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130MXAAC.pdf
Availability of VJ0603D130MXAAC
QUANTITY
VJ0603D130MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130MXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130MXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D130MXAAC
FIXED IND 15UH 1.11A 180 MOHM datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER BLADE 80V PCB datasheet.pdf
BUS COUPLER 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.040" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 THRUHL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf