Vishay/Vitramon VJ0603D130MXXAP
VJ0603D130MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D130MXXAP
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D130MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D130MXXAP
QUANTITY
VJ0603D130MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D130MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D130MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D130MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D130MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D130MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D130MXXAP
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .156" 4POS SNGL TIN datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 54.08VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER DUAL INLINE SOLDRTL 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
IC NOISE FILTER AMOBEAD BK W/LD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf