Vishay/Vitramon VJ0603D131GLAAJ
VJ0603D131GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131GLAAJ
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D131GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D131GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D131GLAAJ
TRANS PNP 30V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 4POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf