Vishay/Vitramon VJ0603D131GLAAT
VJ0603D131GLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D131GLAAT
Brief Description
CAP CER 130PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D131GLAAT.pdf
Availability of VJ0603D131GLAAT
QUANTITY
VJ0603D131GLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D131GLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D131GLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D131GLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D131GLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D131GLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D131GLAAT
DIODE MODULE 1KV 25A datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PUSH-PULL AMP 860MHZ SOT115D datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT-223 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
KEYPAD 5 KEY EZ ACCESS MATRIX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.9A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 2.3A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf